Warsztat pracy z ciałem.
Świadomie i z sercem

Aktualności

2017-06-27 (Aktualizowano: 2017-06-28)
"Ja wsysam w siebie lato tak jak dzika pszczoła wsysa miód(…). Zbieram wszystko w jedną dużą bryłę lata, żeby żyć nią, kiedy… kiedy nie będzie już lata(…). To jest taki wielki przekładaniec, są w nim wschody słońca i czarne jagody na gałązkach, i piegi na twoich ramionach,i blask księżyca nad rzeką wieczorami,i niebo pełne gwiazd, i las, i upał południa, kiedy słońce złoci sosny, i przelotne deszcze wieczorne, i wszystko inne, i wiewiórki, i lisy (…)." Astrid Lindgren.
 
A my szykujemy się na kajakową przygodę powysysać lato z całą jego bujnością i słońcem.
Tym razem Rurzyca, długo się zbierałam aby zorganizować tutaj spływ. Powstrzymywało mnie tylko jedno, trzeba dojechać 200 km. Ale jeden dzień tam to jak trzy gdzie indziej, więc naprawdę warto.
 
To jedno z najpiękniejszych miejsc jakie znam, maleńka rzeczułka (całe 25 km!), krystalicznie czysta, płynąca rezerwatem, borowymi lasami, tworzy 5 śródleśnych jeziorek. Nad jednym z nich ciche, pachnące sosnami pole biwakowe. Właściciele dbają o ciszę i spokój. Wiata z ogniskiem i kąpiele pod gwiazdami. Tylko tutaj nie boje się wejść nocą do wody i pływać patrząc na nocne niebo.
Pole jest skromne ale prysznic gorący wyposażone:)
To jest prawdziwy wypoczynek i moc natury!
Spływać będziemy w sobotę i niedzielę. Bez wysiłku i wyścigu, trasa jest krótka, z przerwą na wspólny, leśny piknik. Tak aby móc kontemplować piękno nieskażonej przyrody. Wiem, że w takim miejscu można doświadczyć stanu jogi, bycia w przyrodzie i przyrodą.
 
Plan dnia: przyjazd w piątek, 7 lipca (można już w czwartek), sobota i niedziela spływ, niedziela powrót.
Kiedy będę miała zgłoszenia, wspólnie rozlokujemy się w samochodach, dzieląc przyjemność i koszty wspólnej podróży.
Potzrebny jest namiot, karimata lub materac i śpiwór. Na bieżąco będą monitorowała ewentualne wolne miejsca i zapotrzebowanie.
 
KOSZT: 320 (kajaki, nocleg na polu namiotowym, ognisko, transport kajaków na miejsce spływu i powrót, miejsce postojowe dla samochodu, kawa i herbata, jogowe-pokajakowe przystosowanie do życia w pionie, specjalnie przygotowana lista „co zabrać na kajak”). Dopłata do kajaka jednoosobowego + 60 zł.
 
ZGŁOSZENIA : telefonicznie tel. 607 407 807 (Kamila Świąder) i mailowo: jogatrojmiasto@gmail.com
 
ZALICZKA: 100 zł do 3 lipca 2017 na nr konta:
 
Joga Trojmiasto.pl Kamila Świąder nr 17 1140 2017 0000 4902 0639 8897.
 
DLA KOGO: dla wszystkich początkujących i zaawansowanych joginów i kajakarzy

 

 

 

 2017-06-07

" Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato." Albert Camus.

 

Siła niezmiennie płynie z centrum, taki temat nadałam majówce z jogą. W czerwcu nadal będziemy doświadczać i eksplorować nasze centrum. Zajmiemy się pracą z miednicą, brzuchem i klatką piersiową.

Poszukamy połączenia między siłą i elastycznością nóg i jak ona się przekłada na miednicę. Tutaj cudownym przewodnikiem będzie mięsień gruszkowaty i jego wpływ na głębokie mięśnie brzucha.

To pozwoli nam odkrywać moc przepony dla oddechu i serca.

Najważniejszym pytaniem jakie chciałabym zaproponować uczestnikom będzie: co czuje Twoje ciało.

Ciało mówi swoim własnym językiem. To język doświadczenia, teraźniejszości, akceptacji, wyjścia poza lubię - nie lubię. Nie można nim mówić, można go przeżywać, doświadczać.

I tego będziemy poszukiwać, żywego doświadczenia dzięki pracy z ciałem, niespiesznej, spokojnej, serdecznej.

Dla kogo: dla wszystkich:)

Kiedy: czwartek, 15-go czerwca do niedzieli, 18-go. Od 9.00 do 11.30

Koszt: 180 całość, 50 zł jedna lekcja.

Zapisy: Kamila Świąder, 607 407 807, jogatrojmiasto@gmail.com

2017-05-08
Oddech i regeneracja czyli zajęcia poświęcone oddechowi i sztuce relaksu. Spokojny, regularny oddech jest jednym z najważniejszych źródeł naszego zdrowia i wewnętrznej siły. Taki oddech pojawia się gdy jesteśmy głęboko zrelaksowani i rozluźnieni. I to właśnie jest tematem tych zajęć, przez odprężenie do naturalnie pogłębionego oddechu by osiągnąć regenerację.2017-04-25

KURS w systematyczny, regularny i uporządkowany sposób wprowadza w praktykę jogi. Adresowany jest dla osób zupełnie początkujących, które stawiają pierwsze kroki na jodze. 
Nauczymy się jak poprawić funkcjonowanie kręgosłupa, jak łagodzić napięcia. Poznamy wagę zależności między stylem życia, pracy, stresem a napięciem i ograniczeniami, oraz to jak budować kontakt z własnym ciałem, poznawać jego granice i je stopniowo je przesuwać zwiększając zakresy ruchów, rozciągając to co spięte, wzmacniając słabsze obszary.  
Zaczynamy  10 maja, Gdańsk Wrzeszcz, ul. Do Studzienki 51.
Kurs obejmuje 15 lekcji.
Zajęcia będą się odbywać w środy i w piątki godz. 18.00-19.20
Koszt: 250 zł.  Możliwość rozłożenia na dwie raty(150 i 100), pierwsza płatna 10 maja, druga 8 czerwca.
 
Posiadacze karty Benefit Multisport: kaucja w wysokości 100 zł. Zwrotna po odbyciu 10 lekcji KURSU.
 Zapisy: jogatrojmiasto@gmail.com, 607 407 807 Kamila Świąder
Prowadzenie: Kamila Świąder