Warsztat pracy z ciałem.
Świadomie i z sercem

Aktualności

2018-01-07

Zapraszam na kolejną edycję KURSU: JOGA OD PODSTAW (22 stycznia – 7 marca 2018). Wcześniej, 15 i 17 stycznia odbędą się dwie bezpłatne lekcje w ramach Dni Otwartych.
Podczas praktyki skupimy się na tym aby rozluźnić i zarazem wzmocnić brzuch.

Stamtąd pochodzi nasza siła życiowa, zdrowie i energia. Kontakt z brzuchem to dostęp zarówno do swobodnego oddechu jak i mocnych, elastycznych pleców. I to będzie kolejny punkt praktyki. Uwagą obejmiemy: nasze nogi których elastyczność i siła odciąża plecy; barki i szyję co noszą ciężar głowy.2017-12-22 (Aktualizowano: 2017-12-23)
A tak jakoś wyszło wściekle zielono, pewnie z radości że od dzisiaj, po wczorajszym przesileniu, mamy więcej światła:)
Abyśmy zawsze byli po stronie światła a kiedy zdarzy nam się ciemniejszą chwilę poczuć to pamiętajmy, że łąki zielenią się co roku:)


2017-10-30
Serdecznie zapraszam na lekcję otwartą, 6 listopada 19.40-21.10 oraz jesienną edycję Kursu Od Podstaw.
Wszyscy chętni są mile widziani, czy początkujący czy zaawansowani:)

Wokół nas dzieje się tak dużo, większość z tego to rzeczy ciekawe i inspirujące. A jeszcze przecież pracujemy, mamy rodziny, związki, różnego rodzaju relacje. Czasem wręcz fizycznie czuję jak ten bogaty świat zewnętrzny napiera na mnie, wciąga, zasysa. Trudno mu się oprzeć:)
I tutaj pomaga mi praktyka jogi. Nie jestem filozofką, cała bogata część jogi, filozofia, historia, jeszcze przede mną. Najbliższy mi jest jej aspekt fizyczny czyli asany (ćwiczenia) i bycie z oddechem oraz zasadę uważności, świadomości. I czuję, że to jest już tak wieleJ
Wykorzystując asany, praktykując je uważnie możemy wzmocnić plecy, odbarczyć ramiona, otworzyć serce, rozluźnić brzuch, uwolnić głowę. Możemy znów poczuć radość z kontaktu ze sobą, swoim ciałem. W zdrowym ciele zdrowy duch!

2017-10-30
Mówi się, że kto ma silne plecy jest ogólnie silny i nosi głowę wysoko. Pewnie stąd wzięły się takie powiedzenia, jak „mieć plecy", czyli poparcie kogoś wpływowego, czy też „chować się za czyimiś plecami" aby uniknąć przykrych konsekwencji.
Mocne plecy to dobra postawa i prosta sylwetka, za którą stoi dobre samopoczucie, zdrowie i ogólnie dobre nastawienie do siebie i świata.  Trzymając się prosto wyglądamy młodo i tak też się czujemy. Bo generalnie nie da się mieć złego nastroju, stojąc prężnie i z głową do góry.