Warsztat pracy z ciałem.
Świadomie i z sercem

Aktualności


2018-06-15

Grawitacja, oddech i intuicja czyli jak wykorzystywać nasz naturalny potencjał  podczas praktyki.

Plan zajęć:

11.30 rejestracja

12.00-14.30 zajęcia

Przerwa na obiad

15.40-16.40 pogadanka o tym czym jest powięź, czym różni się praca z powięzią od innych form i dlaczego to takie istotne.

17.15-19.45 zajęcia

 Koszt: 190

Termin: 30 czerwca

Zapisy: od 14 czerwca, mailowo, telefonicznie, FB. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zaliczka 90 zł.

Tematem przewodnim warsztatu będzie praca w asanach ale z perspektywy powięzi. Poznamy na czym koncentruje się takie podejście do jogi, czym różni od pracy na mięśniach.

Joga w tym ujęciu ma łagodną formę, skupiamy się na doświadczaniu, byciu z ciałem, oddechem które nas prowadzą poprzez napięcia, rozluźniając je.

Taka praktyka zatrzymuje nas, osadza, zakorzenia, wszystko poprzez  oddech i właściwe ustawienie się w polu grawitacyjnym. Wszechobecne przyciąganie ziemskie nieustannie na nas oddziałuje. Nasze ciało naturalnie z nią „współpracuje”. Wszystko jest proste i płynne do momentu kiedy nie pojawi się jakiś wieloletni szkodliwy nawyk (np. wielogodzinne siedzenie przy biurku) albo uraz (np. szarpnięcie głową podczas zderzenia samochodowego) wtedy równowaga zostaje zaburzona. Zaburzenie odzwierciedla się właśnie w powięzi w postaci zgrubień, sztywności i wpływa na kształt naszego ciała. Nie ma wiele przesady w stwierdzeniu,  że wszystkie zdarzenia mamy „zapisane” w powięzi, ta bardzo unerwiona tkanka  oplata nas gęstą siecią, nadając strukturę. Stanowi ona klucz do prawidłowej postawy, koordynacji ruchu, percepcji.

Wojtek Karczmarzyk:

Certyfikowany terapeuta metody ROLFING® Integracja Strukturalna, nauczyciel jogi, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej. Szkolenie w zakresie Rolfingu® odbywał w Londynie na British Academy of Rolfing Structural Integration oraz w Monachium na European Rolfing Assiociation  e.V. stając się jedynym w Krakowie certyfikowanym ROLFEREM™. Wojtek jest także jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem JOGI inspirowanej nauczaniem Vandy Scaravelli 


Polecany
2018-05-29
Powięź, tajemnicza tkanka, o której pojawia się coraz więcej informacji, zarówno w kontekście jogi, jak i fizjoterapii, masażu i szeroko pojętej pracy z ciałem.
Czym jest? Jak się z nią "pracuje"? Jak jest różnica między pracą "powięziową" a "mięśniową"?
Jedną z pierwszych osób, które dostrzegły jej potencjał i doceniły ważną rolę jaką pełni w funkcjonowaniu
naszego ciała była Ida Rolf.
Już 50 lat temu zaczęła badać i pracować z powięzią w rezultacie czego powstała unikalna metoda terapeutyczna zwana od nazwiska twórczyni, rolfingiem.
W Polsce jest trzech rolferów i dwóch z nich, w czerwcu odwiedzi nasze studio.
Nasz "trójmiejski" rolfer poprowadzi otwarte (wstęp wolny) spotkanie już w najbliższy wtorek, 5 czerwca o 20.00. Opowie o tym czym jest powięź, rolfing, dlaczego jest to tak wspaniała i unikalna metoda pracy z ciałem. Co jest w niej wyjątkowego? Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem rolfingu dlatego zaprosiłam Mariusza aby opowiedział więcej o swojej pracy i trochę podzielił się doświadczeniem :) 30 czerwca przyjedzie "krakowski" rolfer, nauczyciel jogi inspirowanej nauczaniem Vandy Scaravelli. Jest to joga z perspektywy powięzi, grawitacji i zupełnie bez przemocy z dużą dozą wolności i odczuwanie siebie. Wkrótce więcej informacji.

2018-05-28 (Aktualizowano: 2018-05-29)
Zapraszam na dwie beapłatne lekcje w ramach Dni Otwartych oraz na cykl zajęć: Siła Idzie Z Wewnątrz.

Na bezpłatne lekcje obowiazują ZAPISY, telefoniczne, mailowe, sms.
Terminy lekcji otwartych::
4  czerwaca, poniedziałek 19.40 -21.10
6 czerwca, środa 19.40 -21.10Siła Idzie Z Wewnątrz! Weź udział w 10 lekcjach jogi dla początkujących   

 Kiedy: 11 czerwca - 11 lipca (poniedziałki, środy 19.40-21.10)
 Koszt: 210 zł

 Dlaczego warto? 
 W kameralnej grupie (max. 16 osób) każdy znajdzie miejsce dla siebie
 Znajdziemy czas na dłuższy wydech, aby zostawić cały zapracowany dzień za sobą, by skupić się na sobie i chwili obecnej,
 Zadbamy o "dolny brzuch" - rozluźnimy, wydłużymy i wzmocnimy go bez nadużycia siły,
 Poszukamy rozluźnienia w stawach krzyżowo-biodrowych, biodrach i kręgosłupie,
 Znajdziemy prawidłowe ustawienie miednicy, aby ustabilizować ją jako podparcie dla narządów i kręgosłupa (stabilizacja centralna - core stability)
 Osie, wokół których będziemy praktykować: cała miednica, biodra, dolny kręgosłup
 Na każdym spotkaniu najpierw poszukamy rozluźnienia (chwila dla wydechu), po którym łatwiej będzie zrobić głęboki wdech
 Podczas zajęć będziemy wykorzystywać różne pomoce, np. krzesła do jogi, kostki oraz...deski :)
 Jeżeli masz zdiagnozowane problemy z kręgosłupem, napisz do mnie - wspólnie ustalimy, czy to wydarzenie jest dla Ciebie!

Aby się zapisać, napisz do mnie sms, e-mail lub wiadomość na FB (koniecznie Twoje imię w treści).
Mój numer: 607407807, jogatrojmiasto@gmail.com 
Adres Studia: ul. de Gaulle'a 14/1, Gdańsk Wrzeszcz.

Do zobaczenia!