Warsztat pracy z ciałem.
Świadomie i z sercem

Aktualności

2017-12-22 (Aktualizowano: 2017-12-23)
A tak jakoś wyszło wściekle zielono, pewnie z radości że od dzisiaj, po wczorajszym przesileniu, mamy więcej światła:)
Abyśmy zawsze byli po stronie światła a kiedy zdarzy nam się ciemniejszą chwilę poczuć to pamiętajmy, że łąki zielenią się co roku:)


2017-10-30
Serdecznie zapraszam na lekcję otwartą, 6 listopada 19.40-21.10 oraz jesienną edycję Kursu Od Podstaw.
Wszyscy chętni są mile widziani, czy początkujący czy zaawansowani:)

Wokół nas dzieje się tak dużo, większość z tego to rzeczy ciekawe i inspirujące. A jeszcze przecież pracujemy, mamy rodziny, związki, różnego rodzaju relacje. Czasem wręcz fizycznie czuję jak ten bogaty świat zewnętrzny napiera na mnie, wciąga, zasysa. Trudno mu się oprzeć:)
I tutaj pomaga mi praktyka jogi. Nie jestem filozofką, cała bogata część jogi, filozofia, historia, jeszcze przede mną. Najbliższy mi jest jej aspekt fizyczny czyli asany (ćwiczenia) i bycie z oddechem oraz zasadę uważności, świadomości. I czuję, że to jest już tak wieleJ
Wykorzystując asany, praktykując je uważnie możemy wzmocnić plecy, odbarczyć ramiona, otworzyć serce, rozluźnić brzuch, uwolnić głowę. Możemy znów poczuć radość z kontaktu ze sobą, swoim ciałem. W zdrowym ciele zdrowy duch!

2017-10-30
Mówi się, że kto ma silne plecy jest ogólnie silny i nosi głowę wysoko. Pewnie stąd wzięły się takie powiedzenia, jak „mieć plecy", czyli poparcie kogoś wpływowego, czy też „chować się za czyimiś plecami" aby uniknąć przykrych konsekwencji.
Mocne plecy to dobra postawa i prosta sylwetka, za którą stoi dobre samopoczucie, zdrowie i ogólnie dobre nastawienie do siebie i świata.  Trzymając się prosto wyglądamy młodo i tak też się czujemy. Bo generalnie nie da się mieć złego nastroju, stojąc prężnie i z głową do góry.

2017-10-11 (Aktualizowano: 2017-10-30)

Zapraszam na wydarzenie jakim jest warsztat z jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi w Polsce, "Ku Słońcu" z Jurkiem Jaguckim.

"To wielki  zaszczyt ale i zobowiązanie  być uczniem jednego z największych współczesnych mistrzów jogi B.K.S.Iyengara, to od samego Mistrza po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie i kilkunastu latach praktyki, uzyskuję certyfikat nauczyciela jogi . Pobieram nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja) – mam dla nich ogromną wdzięczność.  Od 1981 roku prowadzę regularne kursy jogi, relaksu, treningi antystresowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Litwie,  Łotwie, Rosji i Szwecji. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala mi  prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior i Senior I. Doskonalę swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 28 lat praktykuje medytację zen.

Ufam słowom Iyengara gdy mówi: "każda asana ma piękny kształt, grację i elegancję – nadaje moc i czyni praktykującego tak silnym jak diament a jednocześnie miękkim jak kwiat\” i "kiedy twoja postawa jest uczciwa i masz wiarę w siebie – wtedy przewodnictwo przychodzi z wewnątrz\”. Zapraszam moich uczniów aby to sprawdzali – zarówno na macie jak i  w życiu."

DLA KOGO: warsztat jest przeznaczony dla osób z min. roczną regularną praktyką.

MIEJSCE: studio jogi  pod adresem ul. Do Studzienki 51/1, Gdańsk Wrzeszcz

CENA: 295*/315. *zniżka dla posiadaczy aktualnego karnetu Studia

ZGŁOSZENIA : telefonicznie tel.  607 407 807 (Kamila Świąder) i mailowo: jogatrojmiasto@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsca następuje w momencie wpłaty za warsztaty.

Warsztat stanowi całość. Ewentualna nieobecność na części zajęć nie wpływa na obniżenie ceny.

ZALICZKA:  po wpisaniu się na listę ( mailowo lub telefonicznie) celem potwierdzenia rezerwacji płatna 150 zł do 24 października 2017 na nr konta:

Joga Trojmiasto.pl  Kamila Świąder nr 17 1140 2017 0000 4902 0639 8897.  

Plan zajęć:

Sobota, 4 listopada

11.15 rejestracja

11.30 – 14.30 praktyka

14.30 – 16.00 posiłek

16.00 - 18.30 praktyka

18.45 wykład/ rozmowa i  wspólna medytacja (otwarta dla wszystkich chętnych)

Niedziela,  5 listopada

9.00 – 13.30 praktyka asan i pranajamy

13.40 - zakończenie