Grawitacja, oddech i intuicja czyli jak wykorzystywać nasz naturalny potencjał  podczas praktyki.

Plan zajęć:

11.30 rejestracja

12.00-14.30 zajęcia

Przerwa na obiad

15.40-16.40 pogadanka o tym czym jest powięź, czym różni się praca z powięzią od innych form i dlaczego to takie istotne.

17.15-19.45 zajęcia

 Koszt: 190

Termin: 30 czerwca

Zapisy: od 14 czerwca, mailowo, telefonicznie, FB. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zaliczka 90 zł.

Tematem przewodnim warsztatu będzie praca w asanach ale z perspektywy powięzi. Poznamy na czym koncentruje się takie podejście do jogi, czym różni od pracy na mięśniach.

Joga w tym ujęciu ma łagodną formę, skupiamy się na doświadczaniu, byciu z ciałem, oddechem które nas prowadzą poprzez napięcia, rozluźniając je.

Taka praktyka zatrzymuje nas, osadza, zakorzenia, wszystko poprzez  oddech i właściwe ustawienie się w polu grawitacyjnym. Wszechobecne przyciąganie ziemskie nieustannie na nas oddziałuje. Nasze ciało naturalnie z nią „współpracuje”. Wszystko jest proste i płynne do momentu kiedy nie pojawi się jakiś wieloletni szkodliwy nawyk (np. wielogodzinne siedzenie przy biurku) albo uraz (np. szarpnięcie głową podczas zderzenia samochodowego) wtedy równowaga zostaje zaburzona. Zaburzenie odzwierciedla się właśnie w powięzi w postaci zgrubień, sztywności i wpływa na kształt naszego ciała. Nie ma wiele przesady w stwierdzeniu,  że wszystkie zdarzenia mamy „zapisane” w powięzi, ta bardzo unerwiona tkanka  oplata nas gęstą siecią, nadając strukturę. Stanowi ona klucz do prawidłowej postawy, koordynacji ruchu, percepcji.

Wojtek Karczmarzyk:

Certyfikowany terapeuta metody ROLFING® Integracja Strukturalna, nauczyciel jogi, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej. Szkolenie w zakresie Rolfingu® odbywał w Londynie na British Academy of Rolfing Structural Integration oraz w Monachium na European Rolfing Assiociation  e.V. stając się jedynym w Krakowie certyfikowanym ROLFEREM™. Wojtek jest także jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem JOGI inspirowanej nauczaniem Vandy Scaravelli